Loading...

Puntigamer Das Bierige Bier – Puntigamer – Austria

Nazwa tego piwa na pierwszy rzut oka przeciętnemu Polakowi skojarzy się zapewne z Putinem. I to Putinem jako graczem, awatarem Rosji na szac...

Nazwa tego piwa na pierwszy rzut oka przeciętnemu Polakowi skojarzy się zapewne z Putinem. I to Putinem jako graczem, awatarem Rosji na szachownicy światowych stosunków międzynarodowych. Z grą kojarzy się też szata graficzna piwa, która sprawia wrażenie, jakby miało ono grupę docelową w postaci mniejszości chorwackiej zamieszkującej Austrię. Błękit etykiety wraz z biało-czerwoną szachownicą przynajmniej u mnie od razu wywołują skojarzenia z piłkarskim trykotem reprezentacji narodowej Chorwacji. Jakby tego jeszcze było mało, to druga część nazwy piwa, znacząca „piwne piwo” z jednej strony może się kojarzyć z piwem intensywnym smakowo, o dużej zawartości piwa w piwie, z drugiej z produktem dla mało wybrednych konsumentów, dla których starczy żeby piwo piwem było, wszak podczas meczu w dobrym tonie jest się nawalić jakimś sikaczem. Niestety bliższa prawdzie jest druga interpretacja – Puntigamer Das Bierige Bier jest piwem dla niewymagającej klienteli.

Zapach faktycznie piwny jest – ale co z tego, skoro przyjemny z drugiej strony nie jest? Odczuwalna jest przewaga słodu przy lekkiej piwniczności i nieśmiało przebijającym się tu i ówdzie chmielowi typu trawiastego. Bardzo lekko czuć jeszcze miodowość, natomiast woń całościowo jest trochę stęchła, a ponadto obecne są chemiczno-kwaskowate elementy podobne do napojów musujących w proszku dla dzieci, które za poprzedniej komuny można było kupić w aptekach, o nazwie Vibovit. Nieprzesadnie ekscytujący ten zapach, że się tak wyrażę. Aspekt wizualny piwa też nie zachwyca – piana jest co prawda w miarę puszysta i średnio trwała, za to kolor jest przejrzysty żółty, nie mający nic wspólnego ze złocistością. W smaku uderza najpierw nijaka, odpychająca słodowość typu „tyskwiecowego”, po której następuje przyjemniejszy, choć dość wodnisty, delikatnie słodowy finisz. Goryczka jest niestety nikła, lekka i toporna, bez finezji, a w dodatku cierpkawa. W zamian za to podczas picia przewija się metaliczność, jest się więc z czego cieszyć… Wysycenie jest średnie, i gdyby nie ta odrobina przyjemniejszej słodowości, to piwo reprezentowałoby poziom „tyskwiecowy”. Człowiekowi w miarę obytym w piwnym świecie Puntigamer Das Bierige Bier będzie smakować tylko i ewentualnie po porządnym wysiłku fizycznym przy temperaturze otoczenia powyżej 30 stopni. Ojro lager.

Ocena: 3
Puntigamer Das Bierige Bier 3678206083105609330

Publikowanie komentarza

  1. Ładna butelka. Kolekcjonujesz?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś kolekcjonowałem ale zaprzestałem. Obecnie zbieram tylko szkło.

    OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Strona główna item

Popularne wpisy (ostatni miesiąc)