Loading...

Lindemans Kriek – Brouwerij Lindemans – Belgia

Kolejny owocowy lambic z browaru Lindemans to najbardziej popularny podgatunek lambika z dodatkiem owoców, mianowicie kriek. Kiedyś używano ...

Kolejny owocowy lambic z browaru Lindemans to najbardziej popularny podgatunek lambika z dodatkiem owoców, mianowicie kriek. Kiedyś używano do produkcji krieków prawdziwych wiśni, preferując szczep Schaarbeek, obecnie niestety drogą skrótową zazwyczaj miesza się bazowego lambica z sokiem wiśniowym. W Lindemans niestety dodatkowo z acesulfamem K i aromatem. Szkoda, choć rezultat jak najbardziej zadowala.

Ekstrakt bazowy lambica przed dodaniem soku to 14°, udział soku w gotowym produkcie to 25%, a woltaż 3,5%. Kolor wyszedł krwistoczerwony, piana zaś zwyczajowo jest mieszanoziarnista i szybko zanika. W zapachu czuć oczywiście mocne wiśnie, ale owocowość kojarzy się też silnie z malinami, a śladowo również z marcepanem, posiada więc też stronę kojarzącą się z pestkami wiśni. Woń jest słodkawa, ale naturalnie podszyta kwaśną nutą lambika.

Smakowo spore wysycenie niesie przyjemną kwaśność pokrytą aromatem wiśni i kwaśnawych malin. Piwo jest słodkawe, ale z umiejętnie dopasowaną wytrawną stroną, lekko cierpkawe w finiszu, kwaśnawe, harmonijne i orzeźwiające. Klasa, czyli oczywistość jeśli chodzi o produkty browaru Lindemans.

Ocena: 7/10
Lindemans Kriek 3291225795591946957

Prześlij komentarz

  1. Ów kriek stoi właśnie na moim biurku i czeka na konsumpcję. I sądząc po takiej ocenie pewnie mi posmakuje ;)

    OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Strona główna item

Popularne wpisy (ostatni miesiąc)