Loading...

Lindemans Apple – Brouwerij Lindemans – Belgia

Ciąg dalszy przeglądu owocowych lambików z browaru Lindemans, tym razem lambic z dodatkiem soku jabłkowego. Ekstrakt bazowy to 13,3°, zawart...

Ciąg dalszy przeglądu owocowych lambików z browaru Lindemans, tym razem lambic z dodatkiem soku jabłkowego. Ekstrakt bazowy to 13,3°, zawartość alkoholu 3,5%, ale biorąc pod uwagę, że 25% zawartości butelki to sok jabłkowy, rzeczywisty poziom odfermentowania piwa to koło 4,7%, co oczywiście nadal jest bardzo dobrym wynikiem. Obiekcje mam jedynie wobec acesulfamu K w składzie, Lindemans niestety dodaje sztuczny słodzik do każdego ze swoich lambików owocowych.

W kieliszku do wina białego ląduje złociste piwo o niezbyt obfitej ni trwałej pianie, ale to przy tym gatunku normalna rzecz. W zapachu mocne zielone jabłko jest zmieszane z białym winogronem, co budzi skojarzenia z szampanem zmieszanym z sokiem jabłkowym. Jak zwykle u Lindemansa woń jest cudowna – owocowa, rześka, kwaskowata i słodka zarazem.

Smakowo jest to lambic bardziej wytrawny od innych owocowych Lindemansów, choćby Pecheresse. Wytrawny szampan jest tutaj więc zmieszany z sokiem jabłkowym, a kwaskowatość i słodycz jak zwykle harmonijnie ze sobą współgrają, jakkolwiek w Lindemans Apple ta pierwsza nieco góruje nad drugą. Piwo jest lekkie, rześkie i bardzo smakowite. Świetna sprawa!

Ocena: 7/10
Lindemans Apple 1355797492830154773

Prześlij komentarz

  1. Wole Apple niż Krieka, z butli nie piłem więc nie mam porównania, ale lany jest niezły. Jedno z trzech piw które pija moja żona, która piwa nie lubi ;).

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bym powiedział że Apple i Kriek są na równym poziomie, niższym niż Pecheresse i trochę niższym niż Framboise. Moja nota bene też przepada za lambikami owocowymi ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Najlepsze piwo "jabłkowe" jakie w życiu piłem. Lekkie, rześkie, smaczne. Całkowite przeciwieństwo słodkich ulepków owoco-podobnych serwowanych nam w kraju. No i kobiety za nim przepadają ;)

    OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Strona główna item

Popularne wpisy (ostatni miesiąc)