Loading...

Urpiner Dark 11° – Banskobystrický Pivovar – Słowacja

Z ręką na sercu jestem w stanie stwierdzić że Słowacja to kraj średnio interesujący dla piwosza. Co nie znaczy, że nie można znaleźć w tamte...

Z ręką na sercu jestem w stanie stwierdzić że Słowacja to kraj średnio interesujący dla piwosza. Co nie znaczy, że nie można znaleźć w tamtejszych sklepach mniejszych bądź większych perełek, trzeba tylko dobrze poszukać i wiedzieć co warto kupić. Na pewno warto spróbować ciemnego lagera z browaru w Bańskiej Bystrzycy, który warzy również dość solidne, choć niespektakularne jasne lagery.

Urpiner Premium Dark to piwo niestety słodzone sztucznym świństwem oznaczonym jako E954, ale na szczęście podczas picia nie daje się to we znaki. Kolor piwa jest ciemnobrązowy, drobnoziarnista piana zaś niestety szybko zanika. Zapach jest lekko ziemisty, czuć palony słód, karmel, lekki chmiel i odrobinę kawy i gorzkiej czekolady. Smakowita woń.

Smakowo jest to lekkie ciemne piwo o przyjemnym, drobnoperlistym wysyceniu, średnio intensywnym aromacie palonego słodu i karmelu, słodkawe ale z umiarem, niemalże wyzbyte goryczki, o posmaku będącym śladowo metaliczną wariacją na temat kawy zbożowej, a przy tym również lekko ziemistym. Chemicznych doznań słodzikowych, jak już zaznaczyłem, na szczęście brak, piwo jest za to ciemne a zarazem lekkie i przyjemne, aksamitne i wyważone. Brawo!

Ocena: 7/10
Urpiner Dark 11° 7522116204007342510

Prześlij komentarz

emo-but-icon

Strona główna item

Popularne wpisy (ostatni miesiąc)