Loading...

MB Pils – Pivara MB – Serbia

Novosadska Pivara to czwarty pod względem mocy produkcyjnej browar serbski, warzący półtora miliona hektolitrów rocznie. Niestety obecnie je...

Novosadska Pivara to czwarty pod względem mocy produkcyjnej browar serbski, warzący półtora miliona hektolitrów rocznie. Niestety obecnie jest w rękach wszędobylskiego Heinekena – nie mam jednak pojęcia, czy przejęcie browaru przez koncernowe monstrum przyprawił nowosadzkie piwa o jakiekolwiek ubytki smakowe. W ofercie Pivary MB są też ponoć ejle i dark ejle, ale niestety udało mi się zakupić tylko sztandarowego lagera.
Nie wiem jak się prezentują ejle z Nowego Sadu, ale wrażenie po MB Pilsie jest, oględnie mówiąc, fatalne. Zapach wyzierający z butelki przypomina niepijalne bezeceństwa z browaru w Głubczycach, „bukiet” aromatowy sytuuje się gdzieś pomiędzy natrętnym słodem, jabłkami i zwykłym zjełczeniem. Nagazowanie jest lekkie, dobrze że w gardło nie drapie, ale jak na lagera mimo wszystko odrobinę za mało. Smak natomiast jest wodnisty i słaby, słodowo-nijaki z płaską, kwaśno-cierpką pseudogoryczką, która w posmaku pozostawia na podniebieniu nieprzyjemną kwasotę. W momentach kiedy przebija się wspomniany już element zjełczenia w zapachu jest już całkiem kiepsko. To się piwo Serbom wyjątkowo nie udało. 

Ocena: 1,5
MB Pils 3038525471618801183

Prześlij komentarz

emo-but-icon

Strona główna item

Popularne wpisy (ostatni miesiąc)