Loading...

Köstritzer wskakuje na nową falę

Skoro już nawet duży, koncernowy browar w takim kraju jak Niemcy zaczyna uskuteczniać eksperymenty stylistyczne, to oznacza to, że w Niemczech część rynku piwnego zaczyna się zmieniać na dobre i można przewidzieć że za najdalej dwa lata piwa nowofalowe będą obecne w każdym ‘Getrenku’. Stosownie do otoczki z jaką u naszych zachodnich sąsiadów wprowadzana jest nowa fala w piwowarstwie, witbier i IPA z browaru słynącego ze swojego schwarzbiera są sprzedawane pod egidą ‘arcydzieł’, jakkolwiek pretensjonalnie by to nie brzmiało. Oczywiście browar decydując się na tak górnolotne słowo ryzykuje ośmieszenie, jeśli piwa nie będą mogły mu sprostać.

Meisterwerke Witbier (alk. 5,4%) nie może. W zasadzie mogła z niego wyjść nie lada rewelacja. Ma profil mocno cytrusowy, wspomagany kolendrą, a wszystko na miękkiej bazie waniliowo-słodowej. Jest lekki i rześki, a mimo to zapewnia odpowiednio intensywne doznania smakowe. Byłby cymes. A dlaczego byłby zamiast jest? Ano przez psującą ogólne wrażenie kartonową nutkę w finiszu, która zagościła w piwie na dobre cztery miesiące przed końcem daty ważności. Szkoda, ale i tak jest dobrze. (6,5/10)

Meisterwerke Pale Ale (alk. 6,4%) jest chmielony mieszanką różnych lupulin z USA oraz Niemiec. Profil jest zdecydowanie owocowy, z marakują, mango i cytrusami zmiksowanymi w nad wyraz smakowity koktajl. Jak się można było spodziewać, ta niemiecka IPA mimo wyraźnie zaznaczonej goryczki charakteryzuje się wzorowym, chmielowo-słodowym balansem i podwyższoną pełnią. Dodatkowo finisz dostarcza nam charakterystycznego dla niektórych nowofalowych odmian chmielu z Niemiec smaku koncentratu mandarynkowego. Oba kciuki do góry, z chęcią kupiłbym tego piwa więcej. (7,5/10)

Jest naprawdę nieźle. W dodatku trzeba pamiętać, że niemiecki koncern nie zasypia gruszek w popiele i idzie w kierunku eksperymentatorskim zanim piwowarstwo nowofalowe w Niemczech się na dobre rozwinęło. Warto mieć oko na ten rynek.

recenzje 1493984289529453347

Prześlij komentarz

emo-but-icon

Strona główna item

Popularne wpisy (ostatni miesiąc)